Když v devadesátých letech Petr Madeja jezdil do Švýcarska pro použité lyže, které prodával v pronajatých prostorách v Ostravě, vzhlížel ke kvalitě tamních sportovních prodejen, především pak k jimi nabízenému servisu pro zákazníky. V roce 2018 postavil v Ostravě novou prodejnu, která si se špičkovými zahraničními obchody nijak nezadá. Je patrné, že svým životním mottem se důsledně řídí. „Vše, co jsem kdy dělal, jsem chtěl dělat pořádně.“
S lyžemi začal už ve čtyřech letech, potom zůstaly nedílnou součástí jeho života. A lyžemi začalo i jeho podnikání, a to už při studiu na vysoké škole, kdy si s kamarády pronajal a provozoval lyžařský servis (a k tomu také fungoval jako lyžařský instruktor). Po škole se vrátil do rodné Ostravy a pokračoval. V roce 1995 založil vlastní firmu, pronajal si komerční prostory, k lyžařskému servisu přidal v úvodu zmíněný prodej použitých lyží, nabral první zaměstnance.
Protože kvalitní služby si žádají kvalitní lidi a ty je potřeba si udržet, hledal Petr Madeja k zimní sezoně vhodný doplněk na léto – a kola se jasně nabízela. Cyklistika pro něj byla hobby, takže mu nový obor pomohl rozjet cyklistický specialista Radim Carbol, který se stal i vedoucím prodejny. Psal se rok 2005 a s koly přišla i potřeba větších prostor, které našel v Ostravě – Mariánských Horách.
Významným milníkem byl i rok 2018, kdy byla otevřena stávající prodejna. Nová budova, postavená na zelené louce a díky tomu stvořená na míru pro lyže a kola, přizpůsobená jejich potřebám, je vysloveně ráj pro sportovce: tři patra, plocha 1500 m2, vlastní parkoviště. A široká nabídka zboží i služeb zabalená do kulturního prostředí, kam člověk má chuť se vracet. To vše jsou v dnešní době pro dobrý obchod věci již takřka nezbytné a v Madeja Sportu to dobře vědí. Služby, servis, dvě slova, která se jako nit vinou celým článkem. Začněme už jen perfektně zpracovanými webovými stránkami s e-shopem, vlastním blogem s radami a tipy či třeba virtuální prohlídkou prodejny.
Cykloservis patří mezi autorizovaná Shimano service centra a nabízí vše od mytí kol až po diagnostiku elektrokol, ještě lépe je na tom s kvalitou a možnostmi servis lyžařský. Cyklisté uvítají optimalizaci posedu pomocí skeneru Ergotec (ke kolům zakoupeným v prodejně je poskytována zdarma), lyžaři zas bootfitting, tepelné natvarování bot, vypěňování a vytěsňování vnitřních botiček, úpravu kritických míst, nastavení úhlu komínu lyžáku a podobně. Všem sportovcům pak přijde vhod natvarování 3D vložek podle chodidla. Ani tady ještě výpis nekončí, k dispozici je totiž také půjčovna lyžařského vybavení, kol a elektrokol. A také odbornost, ochota, úsměv a jistě i mnoho dalšího.
MADEJA SPORT
28. října 2125/224
709 00 Ostrava – Mariánské Hory
FOTOGALERIE
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT